לדף הבית
צרו קשר
לדף הבית
מסל"ן - מרכז סיוע לנשים, נגב
מסל"ן - מרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית ואלימות, נגב.

מסל"ן – מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית ואלימות בנגב ,פועל מאז 1988 במטרה לסייע, ללוות ולהוות מקור ובסיס לתמיכה מעשית ורגשית לנפגעות, לנפגעים ולבני משפחותיהם. לצד הסיוע לנפגעים, אנו פועלים להתמודדות עם שורש הבעיה – לשינוי חברתי, להעלאת המודעות ולצמצום משמעותי של תופעת האלימות והאלימות המינית הנפוצות בכל רבדי החברה. סרט התדמית של מסל"ן: https://www.youtube.com/watch?v=XH-Uh-TSaEo.

 

 

 

 

מטרות העמותה:

  •  מתן סיוע נפשי, תמיכה, יעוץ וליווי מותאמים לצרכים היחודיים ולרצונות של כל פונה .
  • מאבק בתופעת האלימות כלפי נשים בחברה באמצעות הגברת המודעות לתופעה ושינוי תפיסות ועמדות קיימות.

פעילות המרכז כוללת:

 

  • 1202 קו סיוע טלפוני   מאויש 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, על ידי מתנדבות אשר עברו הכשרה מקצועית בתחום. במחלקת הסיוע אנו מספקות סיוע ראשוני, תמיכה רגשית ומעשית, ליווי וייעוץ המותאמים באופן אישי לצרכים של כל פונה. הסיוע מוענק לנפגעות ולנפגעי אונס, תקיפות מיניות, מעשים מגונים, הטרדות מיניות ואלימות במשפחה ולבני משפחותיהם. הסיוע ניתן למבוגרים כמו גם לבני נוער וילדים, ללא הבדל דת, גזע, מין או לאום. הפונה יכולה לבחור להישאר אנונימית, השיחות אינן מוקלטות, והודות לחוק חדש, השיחות למוקד הסיוע הינן ללא תשלום וללא תיעוד בפירוט השיחות.
  • סיוע וליווי בהליך הפלילי והמשפטי – הפרויקט מאפשר קבלת ייעוץ וליווי משפטי לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית ואלימות במשפחה – החל מההתלבטות האם להגיש תלונה, ודרך כל שלבי ההליך המשפטי – פלילי או אזרחי. כמו כן, אנו מעניקים ליווי אישי המוענק לנפגעות במהלך החקירות במשטרה והטיפול בעניינן אצל הגורמים הממסדיים השונים: משטרה, פרקליטות, ביטוח לאומי, רבנות, בתי חולים ועוד. מחלקת הסיוע מקיימת קשרי עבודה ושיתופי פעולה עם כל הגורמים הללו במטרה לשפר את המענים הניתנים לנפגעות ולנפגעים.
  • היחידה הטיפולית - היחידה הטיפולית של מסל"ן מעניקה לנשים ולגברים אשר עברו תקיפה מינית ו/או אלימות במשפחה, את האפשרות לקחת חלק בתהליך טיפולי אישי. הטיפול ניתן על ידי נשות מקצוע בעלות התמחות וניסיון בטיפול בפגיעות מיניות. במסגרת היחידה הטיפולית, מופעלות קבוצות טיפוליות וקבוצות תמיכה לנפגעות תקיפה מינית וכן קבוצות הדרכה ותמיכה להורים לילדים נפגעי תקיפה מינית. כמו כן, במסגרת היחידה הטיפולית, ניתן ייעוץ אישי להורים אשר ילדיהם חוו פגיעה מינית במטרה לסייע להם בתהליך ההתמודדות ובקבלת ההחלטות.
  • מחלקת חינוך והסברה –מחלקת החינוך, המניעה וההסברה פועלת במטרה ליצור שינוי חברתי אמיתי ולהתמודד עם שורשיהן העמוקים של תופעות האלימות והאלימות המינית הנפוצות בכל שכבות החברה. המחלקה עוסקת בהעלאת המודעות לבעיה ולמאפייניה האמיתיים, כמו גם למציאות הקשה בתחום. לצד זאת, אנו מפתחים ומנגישים לקהלים השונים כלים ומיומנויות להתמודדות, למניעה, לזיהוי ולאיתור של ביטויי אלימות ותקיפות מיניות. כל אלו, בהתבסס על ידע מקצועי ועדכני בתחום ועל 26 שנות ניסיון. פעילותינו כוללת סדנאות, הרצאות, קורסים והכשרות המותאמים הן לילדים ולבני נוער והן למבוגרים; הורים, אנשי חינוך ובעלי תפקידים. כמו כן, אנו מקיימים פעילות בתוך ארגונים כגון מקומות עבודה, צה”ל ועוד. לפרטים, תיאום והזמנת סדנאות נא לפנות לנייד: 052-6216023 או במייל: hinuch@maslan.org.il.
  •  
  • קורסים והשתלמויות מקצועיות   סדנאות, ימי עיון, קורסים והשתלמויות לאנשי מקצוע וקהלים רלוונטים (אנשי חינוך, משטרה, פרקליטות, עו"ס, רופאים וכיו"ב) בנושא פגיעה מינית ואלימות עם מיטב אנשי המקצוע בתחום. הכשרת מתנדבות לקו החרום, לליווי ולחינוך.

חייגי 1202

08-6421313

את לא לבד

 

עמוד הפייסבוק של העמותה: https://www.facebook.com/maslan.negev  

 

אתר האינטרנט של העמותה: http://www.maslan.org.il/